דילוג לתוכן

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה

מאמר: למה אמבטיית קרח עושה אותנו שמחים יותר?

אמבטיית קרח עושה אותנו שמחים יותר

למה אמבטיית קרח עושה אותנו שמחים יותר?

הקשר שבין דופמין לאמבטיות קרח.


נתחיל בהסבר המדעי של דופמין? לעע. את מי זה מעניין? על זה תוכלו לקרוא במאמר יותר מעמיק שרשמנו על דופמין

ניגש ישר ולעניין. 


דופמין הוא מה שגורם לנו להיות שמחים, בעלי מוטיבציה, בעלי יכולות להנות מהפעולות הפשוטות


כשאתה עושה אותה אתה מרגיש שצלחת אתגר משמעותי. המוח שלך מרגיש מתוגמל.

אמבטית קרח מרימה את המצב רוחהאם אמבטיית קרח מגבירה דופמין?

אז, מאז שלמדתי על היתרונות של חשיפה לקור , הייתי מתקלח במקלחות קרות באופן קבוע. אך רק כאשר עשיתי את סדנת אמבטיית הקרח הראשונה שלי, למדתי כמה הצניחה בטמפרטורה היא משמעותית. 

במאמר זה אנחנו נבחן את השאלה "האם אמבטיית קרח מגבירה את הדופמין?" התשובה הפשוטה היא כן! 

זהו עכשיו כשאתם יודעים את התשובה הספיק לכם? אם כן, אתם מוזמנים לרכוש את קרליבו (אמבטית הקרח שלנו) ולהתחיל להשתמש על בסיס קבוע. במידה וקצת יותר מעניין אותכם לצלול לפרטים של מה בדיוק קורה לנו בגוף מבחינת דופמין כאשר אנחנו נכנסים למים הקרים. הישארו בהאזנה! 

אז קודם כל, אני ממליץ לקרוא את המאמר המלא שלנו על דופמין . ככה תוכלו להבין יותר על מה מדובר ומה החשיבות של הדופמין בגוף שלנו.

מה זה דופמין?

בכמה משפטים קצרים, דופמין הוא נוירוטרנסמיטר המשתחרר לנו במוח וגורם לנו להרגיש טוב יותר.הוא אחראי במידה רבה על רמת המוטיבציה שלנו, על היכולות להרגיש הנאה ועל מצב הרוח שלנו. בקיצור, דופמין מאוד מאוד חשוב.

איך אמבטיית הקרח משפיעה על הדופמין?

תשובה פשוטה - כן, אמבטיית הקרח מגבירה את הדופמין במוח. זה תלוי בדברים כמו טמפרטורת החשיפה לקור ולכמה זמן אתה עושה את זה. הדופמין יכול להיות מוגבר לזמן רב - אפילו שעות אחרי אמבטיית הקרח. מחקרים מדווחים על הגברה של 250% בדופמין לאחר חשיפה למים קרים. 

 

הרבה דברים קורים לגוף שלנו בזמן הזה, כגון: 

  • כיווץ כלי הדם
  • הגברת חילוף החומרים בטווח הקצר
  • הפקת אדרנלין במוח ובגוף
  • שחרור הדופמין. 

אז מה אנחנו מקבלים מזה? היתרונות של ההגברה בדופמין

מכיוון שהדופמין מקושר להנאה, תגמול והתמרצות, הדופמין שמשוחרר עם אמבטיית הקרח יכול לעזור לנו להרגיש טוב אפילו לאחר שאנו עוזבים את הסביבה הקרה (גם לכמה שעות אחרי). אמבטיות הקרח יכולות גם לגרום לך לחשוב בצורה יותר ברורה ולהיות יותר ממוקד. 

 לכן, למעט ההרגשה הטובה מאמבטיות הקרח, אנשים יכולים גם להרגיש נמרצים יותר, חושבים בצורה חדה יותר ובגדול, הרבה יותר מבסוטים על עצמם. עם השחרור הזה של הדופמין מגיע גם השחרור של אדרנלין, ונוראדרנלין (530% עלייה של  ברגע החשיפה למים הקרים!) כפי שאתם בטח כבר מבינים, אמבטיות הקרח יכולות לעשות הרבה יותר מאשר לעזור בהתאוששות הגוף.

המלצות

אם אתם מעוניינים לנסות את אמבטיית הקרח כדי להגביר את הדופמין, הנה כמה המלצות: 

  • תתחילו במקלחות קרות ואז התקדמו לאמבטיית הקרח. 
  • תתמקדו בנשימה ונסו להישאר רגועים.
  • תשתמשו בטיימר כדי למדוד את הזמן שלך באמבט.
  • אל תעשו את זה לבד. 
  • תהליך ההתאוששות הוא חשוב כמו האמבט עצמו, אז ודאו שאתם מקבלים את המנוחה הנכונה לאחר האמבט. 

אני מקווה שהייתי מספיק ברור במאמר הזה. לאמבטיית קרח יש יתרונות רבים . אך אם שואלים אותי, הצד המנטלי הוא חשוב יותר. אתם תהפכו להיות אנשים חזקים, ששולטים על הרצונות שלהם ועל הפחדים שלהם. אנשים שמבינים שבדרך למטרה הם יכולים לשבור כל אתגר. זה מדהים לראות את הפיתוח העצמי שאנשים מצליחים להגיע אליו.

צאו לדרך!

מאמרים נוספים

סדנת אמבטיית קרח

סדנת הקרח שתשדרג את חייכם

אם אתם כאן, זה אומר שאתם מחפשים חוויה שתשנה את חייכם לטובה, ולא רק חוויה רגילה, אלא חוויה שתשאיר רושם. אז תכינו את המעילים, הכפפות והנעליים המיוחדות, כי אנחנו הולכים לקרר את הדברים ולהתחמם מבפנים! ...

להמשך קריאה
יתרונות אמבטיית קרח

7 היתרונות של אמבטיית קרח

אם אתם חושבים שאמבטיית קרח היא רק לאתלטים מקצועיים, זה הזמן לחשוב שוב! ברוכים הבאים לעולם של הנאה, איכות, ורוגע. כן, אנחנו מדברים על אמבטיית קרח! במאמר זה נפרט על היתרונות החשובים של אמבטיית הקרח. ...

להמשך קריאה